Jaką kurtkę kupić na zimowe dni?

Zimą wiele pań wybiera ciepłą kurtkę puchową, która doskonale chroni przed mrozami. Niestety jej minusem jest to, że optycznie powiększa sylwetkę i ogranicza ruchy. Trudno jest też o stworzenie przeróżnych stylizacji. Alternatywą są parki zimowe damskie, które można śmiał nosić na co dzień, do pracy. Jest to wiecznie modne nakrycie wierzchnie, które zdążyło pokochać tysiące kobiet na całym świecie. Zapewniają wygodę i ładny wygląd.

Skąd ta popularność kurtek damskich typu parka

Kurtki parki to propozycja nie tylko na jesienne dni. Można dostać też modele ocieplane, które doskonale sprawdzają się zimą. Do dyspozycji mamy modele zarówno w wersji krótkiej, jak i długiej. Te pierwsze sięgają do połowy uda, natomiast długie parki przypominają do złudzenia płaszcz. Jak nie trudno jest się domyślić, dłuższe parki będą idealne podczas zimnych dni. Zapewniają komfort cieplny zarówno w przypadku górnej, jak i dolnej części ciała. Nogi otulone ciepłą kurtką z pewnością nie będą marznąc przy ujemnych temperaturach.

Można nawet pod nią sukienkę/spódnicę i rajstopy. Jest to uniwersalne rozwiązanie zarówno w przypadku stylizacji casualowych, jak i tych bardziej eleganckich. Z kolei podczas spacerowania czy jazdy rowerem lepiej sprawdza się parka w krótszej wersji. Parki mają solidny, duży kaptur, który jest nieoceniony podczas okresu zimowego. Często są przyozdobione ciepłym futerkiem, które zdobi i jednocześnie chroni przed chłodem. Kaptur może być dopinany na guziki, rzepy lub na zatrzaski. Najwygodniejszym wariantem jest parka z kapturem zapinanym na zwykłe guziki.

redaktor