Dodatki na zimę – ciekawe czapki i szale

Zima, choć piękna przez okno, a także na widokówkach, nie pobłaża nam w kwestii stroju. Zimowe i ciężkie kurtki i ubrania wierzchnie nie sprzyjają by wyglądać subtelnie, powiewnie, a także wyjątkowo. Zawsze mamy możliwość wyróżnić się nieszablonowymi elementami. Posiadanie czapek i chust zupełnie nie musi być ponurą obowiązkowością.
Czapki i szale – korzystne dla zdrowia

Podczas niskich temperatur za oknem dobrze byłoby ubierać się ciepło. Nakrycie głowy dba o głowę, część naszego ciała, która jest szczególnie nieodporna na skoki temperatur, ponieważ nie ma nawet trochę utrzymującej ciepło tkanki tłuszczowej. Zakrywając głowę zmniejszamy ryzyko choroby. Dokładnie tak samo działa to w odniesieniu do szyi, ubierając na siebie szal bądź chustę nie dopuszczamy mrozu i wiatru w okolice niezmiernie wrażliwe, to jest okolice gardła.

Czapki i szale – warto dla wyglądu

Bez wątpienia na pierwszym miejscu powinno być zdrowie, wizerunek też gra dużą rolę. Użytkując cały czas ten sam płaszcz bez trudu można zatapiać się w znużenie i monotonię stroju. Bardzo prosto można przełamać to efektownymi elementami, właśnie nakryciami głowy.
Nie bój się kolorów, a także nieszablonowych wykrojów

Damski szalik na zimę to dobry wybór

Mnóstwo kobiet decyduje się na stłumione odcienie oraz kroje czapek, i sprawia to, że my oraz cała stylizacja (niezwykle często jest to ciemna bądź w odcieniach szarości kurtka) wydajemy się smutni. Wkomponowanie na przykład wyróżniającej się czapki i szalika może pozytywnie urozmaicić nasz wizerunek.

W galeriach handlowych lub internecie możemy obejrzeć naprawdę ogromny przekrój przeróżnych opcji oraz kolorów. Swobodnie możemy dobierać z czapek stonowanych, z ozdobami, jaskrawych i dzianych. Każdy skomponuje coś satysfakcjonującego dla siebie oraz swoich gustów.

Barwy najlepiej dobierać na bazie odcienia naszej twarzy. Istotnym jest także, by lubić kolor. Wkładając na siebie nakrycie głowy w kolorze, który kochamy, bez wątpienia urośnie nasza wiara w siebie. W przypadku szali warto postawić na śmiałe motywy lub nieszablonowe, np. trójkątne, fasony.
Idealne czapki i chusty poza sezonem

Najczęściej bazowym obowiązkiem czapek i chust jest ochranianie przed wiatrem, lecz nie ma przeszkód aby zakładać je także przy sporo większych stopniach Celsjusza. W inne pory roku możemy dobrać bardziej zwiewne elementy. Perfekcyjnie nadadzą się wtedy dyskretne chustki typu apaszka. Dodając je do np. jeansowej narzuty komponujemy unikalną stylizację, w rezultacie możemy poczuć się ładnie oraz atrakcyjnie.

Przecież i tak musimy nosić nakrycia głowy i szaliki, warto trochę się nimi pobawić. Decydując się na nieszablonowe barwy, kroje i detale możemy wprowadzić nieco koloru, na przeciw smętnej pory roku na dworze.

redaktor