Black Friday – największe promocje w roku?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, dlaczego powstał Black Friday? Dlaczego jest on tak nagłaśniany? Dlaczego przed tym „feralnym” dniem jest tak dużo reklam na jego temat? Otóż przede wszystkim, należy zacząć od tego, że gdyby on nie przynosił zamierzonych efektów, to pewnie nie byłby on tak reklamowany i zapewne w ogóle nie było by takiego wydarzenia.
„Dzień największych wyprzedaży w roku”, „nie przegap tej okazji”, „następna taka okazja dopiero za rok” – w ten sposób nagłaśnia się właśnie to wydarzenie w polskich galeriach handlowych. A jaka jest prawda?

Prawda jest niestety zaprawiona dużą dozą goryczy. Należy zdać sobie sprawę z tego, że promocji w całym roku w sklepach jest o wiele więcej i tak naprawdę zdarzają się o wiele większe zniżki na wszelkie produkty w sklepach o różnych porach roku, które jednak nie są tak nagłaśniane. Dlaczego? Ponieważ ludzie sami się o tym dowiadują. Lwia część społeczeństwa spędza czas w centrach handlowych przynajmniej raz w tygodniu. Każdy z nas zna osoby, które przesiadują w galeriach jak nie co drugi dzień to nawet codziennie.

W jakim celu organizuje się zatem Black Friday? Otóż, gdyby więcej dni było tak nagłośnionych zapewne ludzie by bagatelizowali ten temat. A tak mamy w sklepach wręcz tłumy i właściciele marek odzieżowych sprytnie to wykorzystują. Wszelkie produkty tam sprzedawane: bluzki, bluzy, spodnie, kurtki zimowe męskie, damskie, a nawet szaliki czy rękawiczki są przecenione. Jednak przeceny te są tylko symboliczne a efekt zarobkowy olbrzymi.

Czytaj: wysoka jakość kurtek

redaktor